Opublikowany przez: monika.g 2019-02-19 01:00:33
Autor zdjęcia/źródło: Tablica manipulacyjna dla dzieci - jak zrobić @ instagram.com/malmis89, instagram.com/monika.g308
Kupujesz maluchowi kolejną zabawkę z nadzieją, że się mu spodoba i zajmie go na długie godziny, a tymczasem dziecko po kilku minutach rzuca ją w kąt i ucieka, żeby buszować w kuchennej szafce? Dzieci najczęściej wolą się bawić tym, czego używają dorośli, dlatego większe zainteresowanie wzbudza w nich haczyk od furtki czy drzwiczki od szafki niż mówiący miś czy tańcząca lalka.
Tym bardziej dzieci są zafascynowane zwykłymi przedmiotami codziennego użytku, im bardziej rodzice zabraniają im się nimi bawić.
To niebezpieczne, gdy maluch próbuje otworzyć drzwi lub okno, bo podoba mu się klamka, albo bawi się pilotem od telewizora, który może upuścić i zepsuć. Stąd właśnie wziął się pomysł na zebranie tych wszystkich fascynujących maluchy rzeczy w jednym miejscu i umieszczenie ich w bezpieczny sposób na tablicy manipulacyjnej.
Dziecko może do woli manipulować ulubionymi elementami, a rodzice są o nie całkowicie spokojni. W dodatku taką tablicę możecie wykonać sami lub poprosić dziadka, który na pewno chętnie się podejmie tego zadania. Dzięki temu sprawi radość wnukowi, ale też sam będzie się przy tym nieźle bawił, bo to naprawdę ciekawe zajęcie jeśli ma się chwilę czasu, odrobinę talentu, dobry pomysł i parę ciekawych elementów.
i co tylko Wam przyjdzie do głowy lub podoba się Waszemu dziecku.
Sprawdź czy na tablicy nie ma żadnych ostrych kantów – zaokrąglij i spiłuj wszelkie ostre brzegi.
Do pomalowania tablicy użyj specjalnych, bezpiecznych dla dzieci nietoksycznych i bezzapachowych farb.
Nie podłączaj prądu do gniazdek – mają one służyć tylko do zabawy,
Wszystkie elementy zamocuj bardzo mocno i stabilnie – tak, aby malec nie mógł ich wyrwać. Do takiego montażu najlepiej sprawdzą się małe wkręty lub do elementów tekstylnych (paski, suwaki) zszywacz tapicerski.
Nie montuj drobnych elementów, które mogą się urwać – np. drobne koraliki, które mogą się rozsypać. Jeśli dziecko ma poniżej 18 miesięcy takie małe elementy może włożyć do buzi, nosa czy ucha i nieszczęście gotowe.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.